עסק משפחתי

יש לכם עסק משפחתי? עובדים עם בני משפחה?

רוצים להרוויח יותר ולמשוך יותר כסף הביתה??

וגם שיהיו קשרים משפחתיים טובים?

זה ידוע שהעבודה המשותפת משפיעה על הקשר המשפחתי

והיותנו בני משפחה משפיעה לטובה וגם לרעה על התוצאות העסקיות

לכן חייבים להעניק פתרון משולב לשניהם באמצעות ייעוץ של עסק משפחתי


רק מומחה בייעוץ לעסקים משפחתיים,

מבין את המורכבות ויכול לקדם את העסק ולשמור על המשפחה,

וכן, יש לנו שיטה מדוייקת לייעוץ לעסקים משפחתיים, כלים,

ניסיון מוכח משנת 2004 והמון הצלחות בהובלת עסקי משפחתי לשביל

הזהב שבו נהנים גם מהצלחה עסקית וגם ממשפחה שטוב לה גם יחד

עסקים משפחתיים

מה מרוויחים בתהליך עם מרכז זיו- לעסק משפחתי!

 • ביחד נעמיד את המטרות המתאימות לכם, בהתאם לצרכי העסק והמשפחה.

   

 • נעשה אבחון שיתן לכם המון הבנה ופתרונות למצב בו אתם מצויים.
 • ניצור יחד תוכנית פעולה להשגת המטרות -בין אם באפיק העסקי או המשפחתי.

   

 • בתהליך שלנו אנו מקיפים את מכלול התחומים וידע בעסק,
  אשר מאפשר לנו לזהות את המוקד האמיתי שיש לטפל ולמנף
  אשר יביא לפריצת הדרך שלך ולתוצאות הרצויות
 • תמיד נהיה ממוקדים בשורה התחתונה, וההתקדמות לעבר המטרה כל הזמן,
  יחד עם הדרך הנכונה לך כדי לייצר את התוצאות.
 • ליווי עניני ורגשי, שיוצר אצלכם יכולות ומיומנויות שישארו לאורך זמן, זה הקסם!
 • יד ביד ולב איתך ועם המשפחה, בין אם בפגישות או מענה אונליין בין המפגשים
עסק משפחתי

מה הייתם רוצים שיהיה בעסק משפחתי?

מי מבני המשפחה עובד יחד בעסק משפחתי?-קראו עוד..

מה עושים כדי להתקדם בעסק משפחתי?

 • נפגשים לפגישת מינוף לעסק משפחתי – ללא עלות וללא התחייבות.
  בפגישה נעשה אבחון ראשוני, ונעניק לכם את הדרך להשגת המטרות שלכם. 
  צרו קשר והתחילו כבר להתקדם.

עסקים משפחתיים הם עסקים אשר בהם ניתן לראות שניים או יותר מבני המשפחה אשר לוקחים חלק בפעילות עסקית בגוף, תאגיד ו/או עסק פרטי. לפי מחקרים שנעשו בעולם אנו עדים לכך שבישראל למעלה מ – 65% מן העסקים בישראל הם עסקים משפחתיים, ובאירופה הן תופסות אחוזים גבוהים במיוחד. ביפן ניתן לראות כי למעלה מ – 85% מן העסקים במדינה הם משפחתיים ובארה"ב מהווים כשני שליש מהעסקים בסקטור הפרטי.

כאשר אנחנו מדברים על עסק משפחתי אנו מדברים על עסק אשר לרוב מתנהל בצורה אחרת מן עסק רגיל מסורתי מאחר ומעורב בעסק לא מעט רגש ואמוציות. אלו יכולים ללכת לשני כיוונים שונים – כיוון של צמיחה וגדילה ו/או חיכוכים וירידה עסקית.

עסק משפחתי הוא עסק מורכב אלפי מונים הרבה מכל התארגנות עסקית ושותפות עסקית אחרת. עסקים משפחתיים מחזיקים בלא מעט מאפיינים ייחודיים אשר עוזרים להם להתקדם הלאה אל קדמת הבמה תוך כדי פריצת כל תקרות זכוכית, אך יחד עם זאת ניתן לראות גם לא מעט מאפיינים אשר יכולים מעט לתקוע את ההתקדמות העסקית ולגרום ללא מעט בעיות וסכסוכים בעסק.

כאשר אנחנו מדברים על עסקים משפחתיים אנו רואים לא מעט יתרונות:

 • מחויבוות גבוהה וזיקה רגשית לעסק – כאשר העובדים בעסק הם בעלי זיקה רגשית לעסק הם רוצים לתת מעצמם יותר לעסק מה שהופך אותם לפרודקטיביים, יעילים ויצירתיים הרבה יותר.
 • חיזוק הקשר המשפחתי – בעולם האינטנסיבי בו אנו חיים היום קשה מאוד לשמר חיי משפחה וחיי חברה איכותיים, כאשר בני המשפחה עובדים ביחד תחת קורת גג אחת ניתן לחזק את הקשר המשפחתי ואף להעצים אותו אלפי מונים.

לצד כל אלו אנו רואים גם חסרונות העלולים לצוץ כתוצאה מהזיקה הרגשית לעסק והקשר המשפחתי העמוק:

 • סכסוכים ו/או פגיעה בקשר המשפחתי – אמנם עסק משפחתי יכול להרים את הקשר המשפחתי קדימה אך הוא יכול גם להוריד אותו למטה כתוצאה מסכסוכים, אי הבנות ושאר ירקות.
 • קושי בהעברת הערכים של העסק והשרביט לבני הדור החדש – אתם מרגישים שעשיתם את שלכם ואתם רוצים להעביר את השרביט לבני הדור החדש, יחד עם זאת אתם מרגישים שהם לא מספיק "בשלים" ומוכנים לבצע את העבודה בצורה מקצועית ונכונה תוך כדי ראייה מרחבית על העסק.

על מנת לא להגיע לחסרונות ולמצבים לא נעימים בקרב בני המשפחה אנו תמיד ממליצים על ייעוץ לעסקים משפחתיים אשר יכול להצעיד את העסק שלכם למקום אליו אתם רוצים שיגיע.

אנשים רבים תוהים מה הם היתרונות של עסקים משפחתיים, החלטנו במרכז מור לרדת לעובי הקורה ולרכז עבורכם חמישה יתרונות המבדלים עסקים משפחתיים ונותנים להם יתרון קל:

 • יציבות – כאשר אנחנו יורדים לעובי הקורה אנו מגלים כי גופים ממנים, בנקים למשכנתאות, ובתי השקעות מסתכלים על עסקים משפחתיים כעסקים יציבים הרבה יותר ובעלי סיכון נמוך – כך ניתן לקבל מימון, הלוואות ותנאים טובים יותר מן הבנקים.
 • ליכוד – כאשר אנחנו מדברים על עסק רגיל אנו מדברים על עסק בו כל אחד מסיים את יום העבודה שלו וחוזר לחייו, בעסק משפחתי אנחנו מסיימים את יום העבודה וחוזרים איך שלא – למשפחה. הליכוד הזה תורם להצלחת החברה מאחר והקשר האנושי נשמר ברמה היום-יומית יחד עם החשיבה על העסק ועל פיתוחו.
 • מעורבות גבוהה ורצון להצלחה – בעסק משפחתי לעומת עסק רגיל המעורבות של העובדים תהיה גבוהה הרבה יותר כך גם הרצון להצלחה העסקית ולא רק הפרטנית של כל אחד ואחד מן העובדים.
 • מתכננים לטווח הארוך – אף אחד מן בני המשפחה לא חושב על הטווח הקצר ואיך "לשמן" לעצמו את הכיס, כל התכנונים נעשים לטווח הארוך במטרה לקדם את העסק והחזון העסקי.
 • הולך עם המשפחה לאורך שנים – כאשר אנחנו מדברים על עסק משפחתי אנו מדברים על עסק אשר ילך עם ילדינו ונכדנו גם בעתיד (זוהי לפחות השאיפה), לכן כאשר אנחנו מדברים על זה אנו יודעים שמדובר בעסק אשר עשוי להשליך בצורה משמעותית על חייהם של בני המשפחה החדשים שלנו ולתת להם את "הדחיפה" אותה הם כה יצטרכו בעתיד.

אנו מאמינים כי כל עסק שונה מקודמו לכן קשה מאוד להגיד איך רצוי ונכון לנהל את העסק המשפחתי. אנו מאמינים כי ניהול עסק משפחתי הוא מלאכת מחשבת של ממש וכמו כן ייעוץ לעסק משפחתי הוא מקפצה עצומה לעסק ולמשפחה.

אנו מאמינים כי שירותי ייעוץ לעסק משפחתי יכולים לקחת את העסק שלכם אלפי מונים קדימה תוך כדי שאתם מבינים את כל המכשולים, החסרונות והיתרונות בניהול עסק משפחתי ואיך לטפל בהם בצורה נכונה לשנים רבות קדימה. ייעוץ לעסקים משפחתיים נותן לכם את האופציה להעצים, לשדרג ולהפוך להיות גרסה טובה יותר של עצמכם הן מבחינה משפחתית והן מבחינה עסקית.

ההחלטה להעביר את הניהול לדור הבא התקבלה בהצלחה יחד עם זאת מדובר בתהליך מאוד רגשי, אמוציונלי וכזה שעלול להוביל אחריו ללא מעט חיכוכים. אנו מאמינים כי החלטה מורכבת זו צריכה להיעשות בתשומת לב יתרה לכל בני המשפחה, ברגישות ובצורה זהירה ונכונה.

תצטרכו לשאול את עצמכם למי הייתם רוצים להעביר את הניהול, האם יש לו את היכולות והכישורים הנדרשים לניהול העסק ולהוביל בתוכו את המשפחה? האם הוא מוכן לתהליך?
בהנחה והוא לא מוכן איך אתם נכנסים איתו למצב של "הכנה" לקראת היום הגדול או שמא בכלל תחליטו שתעדיפו הנהלה חיצונית ולא את אחד מן בני המשפחה שינהל את העסק על מנת לשמור על המרקם העסקי שפיתחתם במשך השנים.

כאשר אנחנו מדברים על העברת ניהול אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש, אחת מן ההמלצות שלנו היא להיעזר בחברה המתמחה ונותנת שירותי ייעוץ לעסקים משפחתיים. חברה זו תעזור לכם להבין איפה אתם נמצאים ואיך להיכנס לסיטואציה בצורה נכונה, חכמה ובריאה.

בעלי עסקים משפחתיים תוהים מתי הם יצטרכו להשתמש בשירותי ייעוץ לעסק משפחתי,
למעשה, אם אתם שואלים אותנו אנו מאמינים כי כל זמן הוא זמן נכון וכל רגע ימנף את ההתנהלות לטובה יותר, בין אם אתם מרגישים בעלייה או בין אם אתם בירידה חדה. שירותי ייעץ לעסק משפחתי הם שירותי ייעוץ לכל דבר ועניין אשר מטרתם לעזור לכם להסתכל על העסק מזווית מעט אחרת תוך כדי שאתם פועלים ללא לאות לפיתוח העסקי, האישי ואיך שלא – שמירה וחיזוק הקשר המשפחתי.

מרכז זיו מתמחה מזה 20 שנה בכל הקשור לייעוץ לעסקים ונותן מעטפת מלאה תוך כדי ליווי הנתפר בהתאמה אישית. אנו מזמינים אתכם להצטרף אל חוג לקוחותינו המונה מאות לקוחות עסקיים ברחבי הארץ אשר כבר בחרו נכון.

בוחרים נכון – בוחרים מרכז זיו

0
ספר לקוחות שליווינו משנת 2004
דילוג לתוכן