מאמרים

כל המאמרים שלי

זוגיות

זוגיות בתוך עסק, היא סיפור מורכב. איך שומרים גם על זוגיות טובה וגם על עסק מצליח ובייחוד להנות יחד מכל העולמות

מאמן עסקי

מאמן עסקי מקצועי בעל ניסיון של כ-20 שנה, להקפצת עסקים וחברות, באמצעות שיטת עבודה ייחודית, מקנה לארגון מצפן, הדרכה ופתרונות להשגת תוצאות.

אימון מנהלים

אימון מנהלים מוכח מחקרית כמקפיץ חברות, באמצעות שיטת מותאמת וייחודית היוצרת במגוון דרכים הדרכה ופתרונות שיוצרים הצלחות, לאורך שנים!

הנעת עובדים

הנעת עובדים גורמת למנהל לעבוד יותר בקלות, לעובדים להיות מלאי מוטיבציה, לייצר יותר תוצאות יותר מהר ובפחות זמן.

פיתוח מנהלים

פיתוח מנהלים מנצח, כלי ניהול מתקדמים, שיגרמו לעובדים שלכם לשתף פעולה, לעבוד כמו שצריך, לעמוד ביעדים שלהם ולהשיג את המטרות שלך! למנהלים שרוצים להתעסק פחות בשוטף ובכיבוי שריפות, לפנות זמן לניהול והתקדמות העסקולהנות מראש שקט,והכי חשוב – להגדיל הכנסות ותוצאות! 4 סימנים שאתם צריכים פיתוח מנהלים ושדרוג בניהול העובדים: המנהלים מרגישים כמו גננת, ובמקום להקל […]

פיתוח ארגוני

פיתוח ארגוני שמייצר תוצאות מעולות באמצעות ניהול נכון יותר, עבודת צוות טובה, יצירת מוטיבציה גבוהה של מנהלים ועובדים, יוצרת ארגון מסודר, בעל הרגלים ותשתיות המניבות תוצאות לאורך שנים.

עסק משפחתי

יש לכם עסק משפחתי? עובדים עם בני משפחה? רוצים להרוויח יותר ולמשוך יותר כסף הביתה?? וגם שיהיו קשרים משפחתיים טובים? זה ידוע שהעבודה המשותפת משפיעה על הקשר המשפחתי והיותנו בני משפחה משפיעה לטובה וגם לרעה על התוצאות העסקיות לכן חייבים להעניק פתרון משולב לשניהם באמצעות ייעוץ של עסק משפחתי רק מומחה בייעוץ לעסקים משפחתיים, מבין […]

מנהל פיתוח עסקי

מנהל פיתוח עסקי, בטח היית רוצה לפתח את העסק, להקפיץ צעד קדימה ולייצר רווחיות גבוהה יותר ויתרון על המתחרים! פיתוח עסקי נכון + יועץ עסקי מקצועי –> ייקחו אותך לשם! פיתוח עסקי מתמקד בכמה תחומים: חשיבה וחדירה לשווקים חדשים פיתוח מוצרים מתאימים ורווחיים שיפור מוצרים ושרותים – עלות נמוכה יותר רווחיות גבוהה יותר פיתוח ושיפור […]

חברה משפחתית

עובדים עם בני משפחה? רוצים להרוויח יותר בחברה משפחתית? ושיהיה נעים במשפחה? שלום לך, שמי לילך זיו, מייסדת מרכז זיו לעסקים ועסקים משפחתיים, מעצם כך שאני בעצמי דור שני לחברה משפחתית,  ועם ניסיוני הרב בליווי חברות משפחתיות משנת 2004,  בחברות שונות ומגוונות מתחומים שונים קטנות, בינוניות וגדולות- אני יכולה לומר שחברה משפחתית, בה נמצאים יחד […]

תוכנית עבודה

כשנכנסים לרכב, רושמים בוויז את היעד, מיד הוא מראה לנו מסלולים ומוביל אותנו רגע אחר רגע, עם הכוונה ליעד. זה בדיוק מה שתוכנית עבודה טובה – עושה עבורך! המטרה ברורההדרך ברורהיש ביטחוןמגיעים בקלות ליעד הרצוי לך. מה היית רוצה להשיג? לאן היית רוצה להגיע?בין אם להגדיל רווח, להגדיל הכנסות, לבנות מבנה, לגייס עובדים…וכו' תמיד נתחיל […]

פיתוח עסקי

פיתוח עסקי וייעוץ לעסקים המסייע לקידום עסקים וחברות, באמצעות שיטת מותאמת וייחודית, אשר יוצרת במגוון דרכים הדרכה ופתרונות אשר יוצרים הצלחות. כנסו והתרשמו.

אימון עסקי

אימון עסקי וייעוץ לעסקים להקפצת התוצאות העסקיות והמוטיבציה, באמצעות שיטת עבודה ייחודית, מקנה לעסקים וחברות הדרכה ופתרונות מוכחים להקפצת העסק.

ייעוץ כלכלי לעסקים

ייעוץ כלכלי לעסקים באמצעות יועצים מנוסים ומקצועיים, לשיפור הרוויחיות והתוצאות כך שיהיה לך יותר כסף עבורך. באמצעות שיטה ממוקדת ומצליחה לאלפי לקוחות!

יועץ אסטרטגי

יועץ אסטרטגי מקצועי בעל ניסיון של כ-20 שנה, המסייע לקידום עסקים וחברות. באמצעות שיטת עבודה ייחודית, מקנה לארגון מצפן, הדרכה ופתרונות להשגת תוצאות.

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

מרכז זיו, ייעוץ עסקי לעסקים קטנים-קידום עסקים וחברות, באמצעות שיטת עבודה ייחודית להגדלת הרווח, מקנה לארגון ולעובדים כלים, הדרכה ופתרונות.

ליווי עסקי

מרכז זיו, צוות של מומחים, מעניקים ליווי עסקי מקצועי המסייע לקידום עסקים וחברות. באמצעות שיטת עבודה ייחודית במגוון נושאים הנדרשים להגדלת הרווחים והתוצאות.

ייעוץ לעסקים

רוצה לצמוח ולגדול עם העסק? לקחת את החברה עוד קפיצת מדרגה קדימה? ייעוץ עסקי נכון + יועץ עסקי מדוייק לך ולעסק שלך + כלים והכוונה —> ייקחו אותך לשם! הרי לכל אחד מאיתנו יש את המטרה הייחודית והרצויה לתקופה הזו, בייעוץ לעסקים דבר ראשון נשאל אותך- מה היית רוצה יקרה? האם להגדיל הכנסות ורווחים? למשוך […]

בניית תוכנית עסקית

למה בעצם חשוב להתפנות לבניית תוכנית עסקית..? כשאנחנו עובדים בלי כיוון, בלי מיקוד אנחנו פשוט עובדים פול גז בניוטרל ומפסידים המון זמן וכסף! זו טעות גדולה כי התנהלות כזו לא מאפשרת לעסק לגדול,ולא משנה אם מדובר בהקמת עסק חדש, בעסק/חברה פעילה, לא משנה גודל העסק… חייבים להסתכל על התמונה הרחבה, להכניס בה את כל השיקולים, […]

ניהול עסקי

ניהול עסקי מקצועי מיומן ונכון הוא המפתח להצלחת עסקים וחברות. באמצעות שיטת עבודה ייחודית, מקנים לארגונים כלים, ניהול עסקי, הדרכה ופתרונות. כנסו והתרשמו.

יועצת ארגונית

חובה לייצר בחברה -ניהול נכון יותר, עבודת צוות טובה, מוטיבציה גבוהה, ארגון מסודר בעל הרגלים ותשתיות המניבות תוצאות לאורך שנים זאת ניתן באמצעות יועצת ארגונית טובה עם ניסיון.

תוכנית עסקית לדוגמא

הכרחי להכין תכנית עסקית! למה? כדי שתהיה לנו בהירות, מיקוד ונבין שיש היתכנות לפעולות שלנו אחרת סתם נעבוד פול גז בניוטרל ונפסיד המון זמן וכסף!   התוכנית העסקית היא הבסיס לכל פעילות עסקית√ מהווה כלי תכנוני המלווה את בעל העסק לאורך כל הדרך. √ מיועדת לכל מי שמעוניין לתכנן את פעילותו העסקית,בין אם להקים עסק, […]

יועץ עסקי

רוצה לצמוח ולגדול עם העסק? לקחת את החברה עוד קפיצת מדרגה קדימה? ייעוץ עסקי נכון + יועץ עסקי מדוייק לך ולעסק שלך + כלים והכוונה —> ייקחו אותך לשם! הרי לכל אחד מאיתנו יש את המטרה הייחודית והרצויה לתקופה הזו, בשלב ראשון יועץ עסקי ישאל אותך- מה היית רוצה יקרה? האם להגדיל הכנסות ורווחים? למשוך […]

יועץ ארגוני

יועץ ארגוני מקצועי ואפקטיבי, המלווה לניהול נכון יותר, לעבודת צוות טובה, למוטיבציה גבוהה של מנהלים ועובדים, לארגון מסודר, בעל הרגלים ותשתיות – מניבים לארגון תוצאות לאורך שנים.

תוכנית עסקית

למה בעצם צריך להכין תכנית עסקית..? כשאנחנו עובדים בלי כיוון, בלי מיקוד אנחנו פשוט עובדים פול גז בניוטרל ומפסידים המון זמן וכסף! זו טעות גדולה כי התנהלות כזו לא מאפשרת לעסק לגדול,ולא משנה אם מדובר בהקמת עסק חדש, בעסק/חברה פעילה, לא משנה גודל העסק… חייבים להסתכל על התמונה הרחבה, להכניס בה את כל השיקולים, בין אם […]

ייעוץ ארגוני

ייעוץ ארגוני אפקטיבי, לניהול נכון יותר, לעבודת צוות טובה, למוטיבציה גבוהה של מנהלים ועובדים, לארגון מסודר, בעל הרגלים ותשתיות המניבות תוצאות לאורך שנים.

השנה הבאה שלי – "תכנית חיים"

מה שמוזר הוא שרוב האנשים מקדישים יותר זמן לתכנון חופשת הקיץ ולא לשנה הבאה
האם החופשה יותר חשובה מהשנה הבאה שכוללת חיים, אתגרים, התרגשויות ועוד…?
כשמגדירים לאן הולכים ומה רוצים- יש יותר סיכוי להגיע.

איך לעבור את החג בהנאה ולשמור על המשפחה והעסק?

כמו בהרבה משפחות, יש לעיתים מתח, מי בא ומי לא, איפה
עושים,שלא ייעלב אף אחד, את זה אני אוהב ואותו לא…
כל הקונפליקטים מהחיים, אלו המכאיבים והלא פתורים,
עולים בעוצמה ומתכנסים יחד עם המשפחה בחג.
בעסק משפחתי הקושי לעיתים גבוה יותר.

מפתח להצלחה במערכות יחסים, בעסק ובחיים האישיים?

אחד המפתחות להצלחה בכל תחומי החיים: ילדים והורים, זוגיות, עסקים היא מערכת יחסים טובה ומעצימה. המפתח טמון בהבנת ההתנהגות הבינאישית .
לפניכם כלי מעולה המסייע לפרש כל אירוע התנהגותי ביותר מדרך אחת ולפתור קונפליקטים.

כלים לקבלת החלטות נכונות, ריאליות ומתאימות לך ולעסק

הדרך לקבלת החלטת כרוכה תמיד בהתלבטויות בין כמה אפשרויות. בכל בחירה יש כאב, בכל בחירה קיים ויתור,
לפעמים ויתור על איזור הנוחות, לפעמים ויתור על פנטזיה.

במאמר זה תמצא כלים ותובנות לתהליך בחירה שיקדם אותך ליעד הבא.

כלים לניהול זמן יעיל ואפקטיבי מול עומס המטלות בעסק

מנהלים ובעלי עסקים מתמודדים יום יום בשאלה איך לנהל את משאב הזמן ביעילות ולהגיע למקסימום תוצאות.
חוק הפרטו (20% תשומה – 80% תוצאות) הוא כלי יעיל לניהול זמן אפקטיבי ומירבי.

מה מנהל את תחושת האושר שלנו ? ומי אחראי עליו?

כולנו מחפשים אושר. מי באמת מנהל את האושר שלנו? אנחנו יכולים להשפיע על האושר שלנו?
התשובה היא כן – המפתח לאושר נמצא אצלך!

כלים לניהול זמן אפקטיבי לשימוש יומיומי בעסק ובחיים

ניהול זמן אפקטיבי הוא כלי חשוב לקידום העסק. השאלה היא איך מנהלים את הזמן ביעילות ובאפקטיביות?
במאמר זה תקבלו כלים וטיפים להתנהלות הנכונה: הבחנה בין דחוף וחשוב, מיקוד, גורמים מעכבים וגורמים מקדמים, פירוק משימות גדולות לקטנות ועוד….

כלים ליצירת ממשקי עבודה יעילים בין צוותים בעסקים

בחברות, בארגונים ובעסקים בינוניים ומעלה קיימים ממשקים בין היחידות השונות. עבודת ממשקים לקויה עלולה לגבות מחירים גבוהים, לכן הכרחי להשקיע ב"מיסוד" ההתנהלות בין הממשקים על מנת לשדרג ולקדם את התוצאות העסקיות

טיפים לניהול נכון של העברה בין דורית בעסקים משפחתיים

העברה בין דורית בעסק משפחתי היא תהליך בלתי נמנע בחייו של העסק.
תהליך שצריך להיערך אליו מראש באופן מקצועי ומדורג, כדי לשמור ולשמר את העסק ולהגן על המשפחה.

מה קורה שעסק ומשפחה נפגשים?

אני אגיד את זה כמו שאני מרגיש, כמו שזה באמת: אני לא אוהב אותם! לא הייתי בוחר בהם כמשפחה אם הייתי יכול, אני לא מעריך אותם, את מבינה שאני תקוע, לא יכול לבלוע ולא להקיא, תקוע איתם בעבודה, תקוע איתם בשבתות וחגים. הם המשפחה שלי. מוכר נכון?

תכנית עבודה, נגישה ושימושית: מהחזון ועד לתכנית פעולה

תכנית עסקית הכוללת חזון עסקי, מטרות ויעדים היא הבסיס לכל עסק מצליח.
תכנית פעולה המגדירה את מטרות העסק היא כלי ניהולי חשוב, הממקד את פעילות העסק, קושר את המחוייבות של צוות העובדים ל"אני מאמין" של העסק ומכוון להשגים.

דוגמא אישית – כלי מעצים למנהלים ולניהול

דוגמא אישית היא אחד מעקרונות הניהול החשובים ביותר והיא אחד הכלים העוצמתיים בניהול.
המנהל, המנהיג, הוא מודל לחיקוי.
בעסק משפחתי, הדוגמא האישית היא אף בעלת עוצמות ומשמעויות רבות ומורכבות יותר.

עסק משפחתי – כלים לשמירת האיזון בין המשפחה והעסק

בעלי עסקים רבים מתלבטים האם להתרחב ולהכניס את המשפחה לעסק. מחקרים מצביעים דווקא על אחוזי הצלחה מרשימים בעסקים משפחתיים הן מבחינת וותק והן מבחינת ההישגים הכלכליים. סוד הצלחתו של העסק המשפחתי הוא היכולת לאזן בין שתי המערכות המשימתית והרגשית.

כלי ניהולי מעולה לאבחון מידת מחוייבות בני המשפחה לעסק

אחת מאבני הנגף של עסק משפחתי היא העובדה שחלק מהעובדים נמצאים שם לא תמיד מרצון. חוסר שביעות הרצון ואתה חוסר המחוייבות מבעבעות מתחת לפני השטח.
השאלון המובא כאן הוא כלי ניהולי מצויין לאבחון הבעיה ולטיפול בה.

גם מנכ"ל וגם אבא? – הכשרה מיוחדת למנכ"לים בעסק משפחתי

תפקידו של מנכ"ל הוא תפקיד מורכב ובדרך כלל הוא גם בודד בצמרת. מנכ"ל בעסק משפחתי מורכב עוד יותר: גם מנכ"ל וגם הורה. את שני התפקידים האלה לא לומדים באוניברסיטה….
אז איך מתמודדים?

מודל לניהול כעסים בעסק משפחתי ובמערכות יחסים

מערכות היחסים בעסק משפחתי מורכבות הרבה יותר מאשר בעסק רגיל. מתעוררים קונפליקטים, שהמקור שלהם עמוק ולא בהכרח קשור ישירות לעסק.
ניהול הכעסים ופתרונם הכרחיים אם רוצים לשמור הן על העסק והן על המשפחה.
המודל "גשר הניצחון", המובא במאמר זה, מתאים גם לטיפול בכעסים במערכות יחסים במשפחה ובזוגיות.

כלים לפתרון קונפליקטים בעסק משפחתי בהעברה בינדורית

בכל עסק יש קונפליקטים ובעסק משפחתי הקונפליקטים העסקיים מתערבבים עם הקונפליקטים המשפחתיים. בתהליך העברת הבעלות מדור ראשון לדור שני בעסקים משפחתיים "נפגשים" השותפים עם שותפים בירושה, לאו דווקא שותפים מבחירה.
איך מתמודדים עם שותף "בלית ברירה"? חשוב והכרחי במצבים אלה לנהל את הקונפליקטים בזמן, להסתייע בליווי עסקי ממוקד ולהציל את העסק מקריסה.

אז מה המיתוג האישי שלך ואיך להפוך אותו למותג מנצח?

כמו בעסקים כך גם בחיים האישיים, כולנו ממותגים. אנשים ממתגים אותנו לפי מה שאנחנו משדרים, ובהתאם למיתוג מגיבים אלינו. לא תמיד המדבקות הממותגות האלה באמת מייצגות אותנו. וכך נבנות מערכות יחסים בעייתיות.
בעסקים משפחתיים אנחנו מגיעים עם מיתוג מהבית, מיתוג "חזק" רב שנים.
אז איך נשנה את המיתוג שלנו למיתוג מעצים, נכון ומתאים למי שאני?

כוחו של פרגון בתקשורת בינאישית ובהנעת עובדים

הפרגון הוא כלי שמקרב, תורם רבות לתקשורת חיובית המעודדת אנשים לרצות ולחזור על ההצלחה, להמשיך לעשות וליצור.
כולנו יודעים כי מילה טובה, הערכה, הכרת תודה מניעים לפעולה, להשגת תוצאות ולהעלאת התפוקה.

מה מנהל אותנו? -המודע או התת מודע?

המודע והתת- מודע והפער ביניהם מנהלים אותנו ברמה האישית וברמה העסקית ובוודאי בעסקים משפחתיים. חוסר ההתייחסות לפער בין שני החלקים, ההתעלמות מכוחו העצום של התת-מודע יוצרים חסמים, עיכובים וקונפליקטים בחיים האישיים ובעסקים. על מנת למנף ולהגיע להישגים בעסק יש לסנכרן בין השניים.

שיטת ה- Win Win – סוד ההצלחה במערכות יחסים ובשותפויות

אחת הגישות הבסיסיות, שתורמות להצלחת ההתקשרות בכל שותפות לאורך זמן, היא גישת ה- WIN-WIN , זו הגישה שצריכה להיות בסיס לכל שותפות עסקית.
בגישת ה-WIN WIN, אין מפסידים יש רק מרוויחים , לכן אין טעם להילחם.

מהי שפת ה"כן" ? כלי מצויין להנעת עובדים

רוצה להגביר את המוטיבציה בצוות העובדים שלך? רוצה לשפר את סביבת העבודה בעסק שלך? רוצה ליצור העצמה אצל העובדים שלך?

שפת ה"כן" לשירותך….

תוכנית עסקית – כלי גדול לעסק קטן! וכלי ענק לעסק גדול!!

התוכנית העסקית היא הבסיס לכל פעילות עסקית ומהווה כלי תכנוני המלווה את בעל העסק לאורך כל הדרך. התוכנית העסקית מלמדת את הקורא על העסק, על המדיניות העסקית ובעיקר על הערכת העתיד. עבור בעל העסק, זה כלי ניהולי, משמש מעין "מצפן" לשנה ומאפשר לבחון היכן אנו בכל נקודה.

רוצה להיפגש לקפה? דברו איתי או מלאו את הפרטים ואחזור אליכם

    לקביעת שיחת יעוץ בחינם:

      Open chat